כותרת ״עיצוב גרפי אישי״

חוברת סיפור משפחה וברכות ליומולדת 90

א פנתה אלי אחרי שראתה חוברת אחרת שעשיתי עם סיפור משפחה. היא סיפרה שכבר שנה היא יושבת עם אמא שלה, ורושמת מפיה את סיפור המשפחה, ולכבוד יום הולדת 90 של אמא, היא רוצה להכין חוברת עם עץ המשפחה, עם הסיפור, עם תמונות וברכות.

את עץ המשפחה בניתי באתר my heritage, שמאפשר ייצוא של עץ משפחה מפורט לפי כל מיני חתכים שבוחרים, כשהעץ נשאר באתר, ומאפשר המשך עדכונים והוספת חומרים לשימוש המשפחה. (לי אישית יש שריטה שכל כמה שנים נכנסת לשוונג של עדכונים והצלבות באתר המשפחתי. ללא ספק יהיה לי שפע עבודה גם לשנות פנסיה.. זה מטורף מה שהאתר הזה מסוגל לעשות).

כשהקובץ עם סיפור המשפחה היה מוכן, וכל התמונות סרוקות, הכנתי את החוברת, עם שיוך התמונות הנכונות לפי כל שלב בסיפור. ובחלק האחרון של הספר, עוד תמונות משפחה עכשוויות יותר, ושלל ברכות מכל הילדים, נכדים, וכו׳. לאורך כל החוברת שיבצנו גם צילומים של כלים שעוברים במשפחה – כוסות וקומקום, שטיח, מגש. בעיני זה מוסיף המון אופי, וזו גם דרך לשמור על זיכרון במימד אחר, שהרי חפצים מביאים איתם כל מיני זכרונות ותחושות.

אני מתה על פרויקטים כאלה. על ההצצה לחיים של מישהו אחר, על חתיכת היסטוריה אנושית. זה כל כך יפה בעיני, וגם חשוב – יש סיפורים שאם לא אוספים אותם עכשיו, הם כבר ייעלמו בהמשך. (סבתא שלי אמרה לי פעם, שכשהיא היתה ילדה סבתא שלה היתה מספרת להם כל הזמן סיפורים על הילדות שלה. כששאלתי בהתלהבות מה הסבתא סיפרה, היא אמרה – לא יודעת, לא הקשבתי… איזה אובדן! זה דור שהגיע מטורקיה על חמור לארץ ב1880, מאיפה באו? מה עשו? מי הם היו? לא יודעת, לא הקשבתי… אוחחח).

יש לכם רעיון שרוצים לעצב? דברו איתי!

סלוגן ״חיבור לעצמנו ובינינו, בכיף!״